12 موتور جستجوی جایگزین گوگل

12 موتور جستجوی جایگزین گوگل

وقتی در مورد سئو و موتور جستجو صحبت می کنیم ، بلافاصله به Google فکر می کنیم. اما آیا می دانید موتورهای جستجوی جایگزین زیادی در دسترس هستند؟
گوگل یک موتور جستجوی جهانی شناخته شده و یک غول صنعتی است. حتی اگر بزرگترین و شناخته شده ترین باشد، به این معنی نیست که تنها انتخاب شماست.
اگر فقط از گوگل استفاده کرده اید، پیشنهاد می کنم برخی از موتورهای جستجو دیگر را تجربه کنید.
آرکا در ادامه به معرفی چند موتور جستجو می پردازد.

Bing

بعد از گوگل دومین موتور جستجوی بزرگ است. استفاده از آن آسان است و با عکسهای پس زمینه زیبا و روزانه نسبت به گوگل تجربه بصری بهتری را فراهم می کند. Bing برای جستجوی ویدئو بسیار مناسب است.

DuckDuckGo

یک موتور جستجوی محبوب برای کسانی است که برای حریم خصوصی خود ارزش قائل هستند.
این موتور جستجو یک رابط کاربری بسیار تمیز با حداقل تبلیغات دارد. ردیابی کاربر کاملاً صفر است و شما می توانید برای حفظ فعالیت خصوصی خود برنامه DuckDuckGo را نیز به مرورگر خود اضافه کنید.

موتور جستجو DuckDuckGo

yahoo

یاهو قبل از گوگل وجود داشته است، به همین علت برخی آن را قدیمی می دانند. اما همچنان سومین موتور جستجوی محبوب در سراسر جهان است و موتور جستجوی پیش فرض Firefox است.
یکی از نکات جالب در مورد یاهو این است که امکاناتی فراتر از یک موتور جستجو ارائه می دهد، مانند ایمیل، اخبار، خرید آنلاین، بازی ها و موارد دیگر.

Ask

قالب ساده پرسش و پاسخ Ask امکان جستجو با زبان طبیعی را فراهم می کند. این امر خصوصاً برای افرادی که آشنایی کمتری با موتورهای جستجو دارند مانند کاربران قدیمی رایانه، بسیار کاربر پسند است.

موتور جستجو Ask

baidu

موتور جستجوی پیشرو در کشور چین است، با بیش از 70 درصد از بازار اینترنت چین! اگرچه به زبان ماندارین است، اما کاملاً شبیه Google است. از طریق تبلیغات کسب درآمد می کند و از قطعه های غنی در نتایج جستجو استفاده می کند.
با این حال baidu به شدت سانسور می شود. تصاویر خاص و حتی وب سایت های طرفدار دموکراسی در موتور جستجو مسدود شده اند.

startPage

کمی شبیه DuckDuckGo است. این موتور جستجو داده های شما را ردیابی یا ذخیره نمی کند. همچنین تبلیغات را بر اساس رفتارهای مرورگر شما هدف قرار نمی دهد.
Startpage ادعا می کند “خصوصی ترین موتور جستجوگر جهان” است.
این موتور جستجو یک سرویس پراکسی نیز ارائه می دهد که به شما امکان می دهد برای بهبود ایمنی آنلاین وب سایت ها را به صورت ناشناس مرور کنید.

موتور جستجو startPage

Qwant

یک موتور جستجو مستقر در فرانسه است که جستجوی مبتنی بر حریم خصوصی دارد. به این معنی که جستجوهای شما را ضبط نمی کند یا از مشخصات شخصی شما برای تبلیغات استفاده نمی کند.

موتور جستجو qwant

Search Encrypt

موتور جستجوی مبتنی بر حریم خصوصی است که از رمزگذاری محلی برای اطمینان از ردیابی اطلاعات قابل شناسایی کاربران استفاده می کند.
Search Encrypt به عنوان موتور جستجوگر، نتایج خود را از شبکه شرکای جستجو می گیرد و نتایج کاملاً کاملی را ارائه می دهد.
یک ویژگی واقعا جالب این موتور جستجو این است که پس از 15 دقیقه عدم فعالیت، به طور خودکار سابقه مرور محلی شما را پاک می کند. این بدان معنی است که هرگز نگران حریم خصوصی خود نباشید، حتی اگر شخص دیگری به رایانه شما دسترسی داشته باشد.

Yandex

به عنوان پنجمین موتور جستجوی محبوب در سراسر جهان، در روسیه، حدود 60٪ از سهم بازار موتورهای جستجو را در اختیار دارد.
این سرویس کاملاً مشابه Google است و شما می توانید وب سایت ها ، تصاویر، فیلم ها و اخبار را در یک طرح کاربر پسند جستجو کنید. با ویژگی های اضافی از جمله برنامه های تلفن همراه، نقشه ها، ترجمه، فضای ذخیره سازی ابری و موارد دیگر .

Yippy

یکی دیگر از گزینه های عالی برای حفظ حریم خصوصی است، زیرا جستجوهای شما را ردیابی نمی کند یا تبلیغات سفارشی را نشان نمی دهد. به شما امکان می دهد انواع مختلف محتوا از جمله وب سایت ها، تصاویر، اخبار، مشاغل، وبلاگ ها و داده های دولتی را جستجو کنید.

Swisscows

جستجوهای کاملاً رمزگذاری شده را برای محافظت از حریم خصوصی و امنیت شما انجام می دهد. این داده های شخصی، آدرس های IP یا درخواست های جستجو را ذخیره نمی کند، و سرورهای آن در سوئیس مستقر هستند که از سختگیرانه ترین سیاست های حفظ حریم خصوصی در جهان برخوردار است.

این مورد خصوصاً در بین والدینی که می خواهند تجربه جستجوی ایمن به فرزندان خود بدهند بسیار محبوب است .

Lukol

با استفاده از موتور جستجو lukol شما می توانید بدون نگرانی از پیگیری، از قدرت جستجوی گوگل بهره مند شوید. Lukol ناشناس بودن کامل جستجوهای شما را تضمین می کند و با محافظت در برابر سایت های گمراه کننده یا نامناسب به شما در حفظ امنیت کمک می کند.

موتور جستجو lukol

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.