آشنایی با طرح پانزی

طرح پانزی (Ponzischeme) به چه معناست؟

طرح پانزی یکی از روش های متداول برای کلاهبرداری است که از فردی به نام چارلز پانزی شروع شد. طرح پانزی به سرمایه گذاران وعده بازگشت سرمایه با سود بالا می دهد. اغلب برای تأمین سود سرمایه گذاران قبلی از پول سرمایه گذاران بعدی استفاده می کنند. این روش تا جایی ادامه می یابد که طراحان پروژه نتوانند به نسل آخری که وارد پروژه شد سود پرداخت کنند. بدین صورت زنجیره کلاهبرداری به پایان می رسد. در پروژه پانزی مسئله قابل توجه که موجب جلب اعتماد سرمایه گذاران می شود قانونی بودن آن است. در چند ماه اول سود دهی به صورت منظم انجام می‌شود تا سرمایه گذاران پول بیشتری سرمایه‌گذاری کنند و توجه سایر سرمایه‌گذاران را به پروژه جلب کند تا وارد این طرح شوند.

خطرات هشدار طرح پانزی

وعده ضمانت سرمایه گذاری با سود بالا و بدون ریسک

سرمایه گذاری با روند مثبت و بدون فراز و نشیب

ناشناس بودن گردانندگان پروژ های غیر رسمی

عدم آشنایی با اهداف پروژه به دلیلی پیچیدگی

روبرو شدن با مشکلاتی در نقد کردن سرمایه

انواع مختلف طرح پانزی ارز دیجیتال

طرح پانزی بیت کانکت

نوعی طرح هرمی بود که به سرمایه گذاران وعده سود چهل درصدی به صورت ماهیانه و بازگشت اصل سرمایه بین 120 تا 299 روز دیگر می داد. شرکت در این طرح دو شزط داشت اول اینکه حداقل 100 دلار سرمایه گذاری کنند دوم اینکه تعدادی زیر مجموعه همراه خود بیاورند.

طرح پانزی ارا

این طرح به سرمایه اولیه 250 دلاری نیاز دارد تا طبق وعده خود در کمتر از یک سال یک میلیون دلار تحویل دهد. در این طرح بیت کوین و ارز دیجیتال معامله می شوند. این طرح به کمک یک ربات با درآمد روزانه 1100 صورت  می گیرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *