NFT به چه معناست؟

NFT مخفف (None Fungible Token)  به معنی توکنی است که قابل تعویض نباشد. تعویض پذیری به این معنا است که ارز یا دارایی به ارزی که به همان اندازه ارزش دارد، قابل تبدیل و معادله باشد، همچنین این دارایی بتواند به قسمتی کوچکتر بخش پذیری کند.

NFT گواهی مالکیت دیجیتالی رمز نگاری شده ای است که در فضای بلاکچین صادر می شود.

کاربرد NFT به چه صورت است؟

NFT به دلیل منحصر به فرد بودن آن ابزاری برای نشان دادن مالکیت خدمات دیجیتال محسوب می شود.

  • از مهمترین کاربرد های NFT در صنعت بازی می باشد که با استفاده از آن می توان آپشن های منحصر به فردی برای بازی ساخت و به روش تبادل ارز دیجیتال آن را به فروش رساند.
  • از NFT برای فروش بیشتر بلیت ها و املاک به دلیل ارتباط بهتر با مشتریان استفاده می شود.
  • با اختصاص دادن NFT به هر محصول، اطلاعات مربوط به کالا مشخص می شود و مشتریان می توانند از کیفیت آن مطمئن شوند.

تفاوت های میان ارز دیجیتال و NFT

  1. NFT دارایی دیجیتال منحصر به فردی است و نمی تواند باNFT دیگری جایگزین شود اما ارزهای دیجیتال دارایی های قابل تعویض هستند. بهترین بازار توسعه یافته توکن های NFT، Open Sea وRarible  هستند.
  2. از NFT برای نمایش منحصر به فرد فیلم ها، فایل های صوتی، عکس ها، آثار هنری و کلکسیونی استفاده می شود. توکن NFT از طریق بلاکچین صادر می شود که پایگاهی امن و غیر قابل دستکاری است.

ارزهای دیجیتال قابل معادله هستند و از آن برای حل مشکلات ارزهای فعلی و تبادل اطلاعات دیجیتال استفاده می کنند همچنین امکان خرید محصولات و انجام تراکنش را فراهم می آورند.

NFT.3 ها متناسب با شایستگی هایشان ارزش گذاری می شوند به همین دلیل برخلاف ارزهای دیجیتالی، تحت تأثیر نوسانات بازار قرار نمی گیرند.

.4توکن NFT  به سبب ویژگی منحصر به فردشان و ذخیره سازی آن در بلاکچین نسبت به ارزهای دیجیتال امنیت بیشتری دارند

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *